Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Nyilvánosak a 2015-ös felvételi ponthatárai: megnéztük, milyen pontszámmal kerültek be azok, akik társadalomtudományi szakra jelentkeztek. A nappali tagozatos, állami ösztöndíjas alapképzések ponthatárai.
Olyan alapszakra jelentkeztetek, amelyen csak magas pontszámmal lehet ösztöndíjas helyet szerezni, az önköltséget pedig nem tudnátok fizetni? Akkor sem kell elkeserednetek, ha nem kerültök be: új sorozatunkban megnézzük, milyen hasonló OKJ-s képzéseket végezhettek el teljesen ingyen. Negyedik rész: szociális szolgáltatások.
Havonta nettó 134-214 ezer forintot keresnek, és 3-6 hónap alatt tudtak elhelyezkedni a társadalomtudományi szakokról kikerülő friss diplomások. Sorozatunkban a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatait dolgozzuk fel.
Nyilvánosak a 2014-es felvételi ponthatárai: megnéztük, milyen pontszámmal kerültek be azok, akik társadalomtudományi szakra jelentkeztek. A nappali tagozatos, állami ösztöndíjas alapképzések ponthatárai.
Az idei felvételin 11 757-en jelöltek meg valamilyen társadalomtudományi alap- vagy mesterképzést, a két legnépszerűbb alapszak pedig még mindig a kommunikáció és médiatudomány, valamint a nemzetközi tanulmányok. Íme, az a tíz alapképzés, amelyre a legtöbb diák jelentkezett.
Valamelyik társadalomtudományi szakon folytatnátok tanulmányaitokat, de nem tudjátok, mennyit ér a diploma a munkaerőpiacon? Itt vannak a diplomáspálya-követési rendszer 2012-es adatai.